Иң-иңнәр - Балтачта! Һәр номинациядә - бер райондашыбыз!

Иң-иңнәр - Балтачта! Һәр номинациядә - бер райондашыбыз!
Кичә Татарстанның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында агросәнәгать өлкәсендә эшләүче яшь белгечләрнең “Һөнәре буенча иң яхшы” һөнәри осталык конкурсына нәтиҗә ясалды. “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы бүләкләнүчеләрнең тулы исемлеген тәкъдим итә.

“Иң яхшы ветеринар табип” номинациясендә:

1. Евстягина Екатерина Николаевна – Кама Тамагы районы “Идел” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Трусов Константин Сергеевич – Алексеевск районы “Родина” күмәк хуҗалыгы;
3. Габделхаков Булат Фоат улы – Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять.

“Иң яхшы зоотехник” ” номинациясендә:

1. Кәримов Илназ Нәзир улы – Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыять;
2. Даутов Алмаз Айдар улы – Ютазы районы “Каракашлы” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Вәлиев Марс Фәрит улы – Саба районы “Игенче” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.

“Иң яхшы сыер савучы” ” номинациясендә:

1. Әхмәтова Гүзәл Фәнис кызы – Актаныш районы “Башак” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Мамаев Антон Юрьевич – Биектау районы “Красная Заря” авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
3. Иванова Людмила Геннадьевна – Кама Тамагы “Идел” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.

“Иң яхшы бозау караучы” ” номинациясендә:

1. Мамаева Наталья Алексеевна – Биектау районы “Красная Заря” авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
2. Шайнурова Айназ Рафаэль кызы – Саба районы “Курсабаш” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Галиева Ләйсән Малик кызы – Мамадыш районы “Дружба” бүлекчәсе.

“Иң яхшы агроном” ” номинациясендә:

1. Шиһапов Алмаз Халит улы – Балтач районы “Татарстан” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Закиров Радик Роберт улы – Актаныш районы “Башак” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Михайлова Марина Юрьевна – Югары Ослан районы “Восток Зернопродукт” акционерлык җәмгыяте.

“Иң яхшы механизатор” ” номинациясендә:

1. Вәлирахманов Альмир Әсгать улы – Лениногорск районы “Спартак” агрофирмасы җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Хисмәтов Тәбрис Рәфгать улы – Алексеевск районы “Хузангаевское” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Аниськин Алексей Петрович – Нурлат районы “Южная” агрофирмасы җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте.

“Иң яхшы инженер-механик” ” номинациясендә:

1. Зубарев Владимир Витальевич – Балтач районы “Активист” авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы;
2. Хуҗин Илһам Назиф улы – Зәй районы “Восток” агрофирмасы;
3. Евстягин Артем Михайлович – Кама Тамагы районы «Кама Тамагы» авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативы.

“Иң яхшы бухгалтер-икътисадчы” ” номинациясендә:

1. Мустафаев Илтимит Фарук улы – Балтач районы Тимирязев ис. җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
2. Фазлыева Гөлшаһидә Илһам кызы – Балтач районы “Борнак” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте;
3. Закирова Гөлүсә Тәлгать кызы – Биектау районы “Бөреле” ябык акционерлык җәмгыяте.

Райондашларыбызны котлыйбыз!

Гөлүзә Гыймадиева
30 октября 2016, 17:20
Источник: "Татар-информ"
Автор: Сезнең Балтачлы
Просмотров: 669
Версия для печати
Поделиться:

Комментарии:



Зарегистрируйтесь или войдите, чтобы оставить комментарий (сейчас комментариев: 0)